Forum

Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Co dalej z Komiks.ovh?

Podzielę się z Wami moją wizją rozwoju naszego portalu.

Chciałbym by Komiks.ovh był medium zarządzanym społecznościowo, w którym każdy może zrealizować swoje pomysły w ramach tworzonej infrastruktury portalu, na którą można wpływać. Żeby to medium było elastyczne jak plastelina, którą każdy może formować. Wordpress, na którym oparłem stronę, daje taką możliwość.

Obecny projekt Komiks.ovh to namiastka tego co chciałbym uzyskać,  a który realizuję powolutku od roku. Teraz odpaliłem forum i portal szybciej niż planowałem, gdy się dowiedziałem o zamknięciu Forum Gildii. Niektórym się to spodobało, innym nie spodobało. Strona działa na serwerze dużego portalu działającego ponad 10 lat i nie generuje kosztów (prócz groszowych opłat za domenę), więc przetrwa tyle lat ile przetrwa portal, który ją gości (a w razie czego zawsze można skombinować własny serwer i uniezależnić się, jeśli będzie taka potrzeba).

Chciałbym stworzyć platformę, na której ludzie mogą dyskutować na forum, komunikować się na wewnętrznym czacie, założyć bloga i gdzie z czasem założą profile wydawcy (do tego może ich przekonać tylko duża liczba użytkowników), informując bezpośrednio w jednym miejscu (na portalu) co nowego wydali i planują, bez proszenia się jakichś redakcji o publikację. W czasie natychmiastowym. Obecnie jest tak, że każdy wydawca ma własną stronę www, czasami profil na Facebooku, ale nie ma ich w jednym miejscu i kto chce coś wiedzieć, musi stron tych szukać. Teraz wyobraźcie sobie portal, na który wchodzicie i widzicie, że na stronie głównej są informacje bezpośrednie od wydawców - dużych i małych obok siebie. Znanych i nieznanych. A potem wyobraźcie sobie, że macie pytanie np. do Egmontu, włazicie na czat i pytacie osoby prowadzącej profil Egmontu na Komiks.ovh, i dostajecie natychmiast odpowiedź (bez wysyłania maili). Oprócz tego miejsce ułatwiające wydawcom nie tylko kontakt bezpośredni z czytelnikiem, ale i handel. Do tego miejsce realizacji oddolnych projektów wydawniczych.

Czy warto taki projekt realizować? A może lepiej dać sobie spokój? Napiszcie co o tym myślicie, a także, jak wyobrażacie sobie naszą stronę. Może ktoś z Was ma ciekawy pomysł, który można by tutaj zrealizować?

Podpis testowy.